Cross Quiz #2

Witamy w drugiej edycji różnorakich pytań dotyczących naszego ulubionego hobby, czyli gier. Od symboliki i grafiki trójwymiarowej po exclusivy oraz znanych producentów. Starałem sie o ciekawy dobór pytań, a na prośbę użytkowników zwiększyłem limit czasowy do 6 minut. Dlatego nie będzie już tłumaczenia „nie zdążyłem”. Powodzenia!


Nie przedłużając. Cross Quiz to zestaw 25 pytań w jednej edycji, a tych będzie 12, a więc łączna ilość to pula 300 pytań. Pytania będą przeróżne: dotyczące imion postaci, ilości odsłon danej serii, podania tytułu gry po okładce na pudełku, terminologii typowej dla naszego hobby, czy dotyczącej stricte zagadnień sprzętowych. Zbierając pytania starałem się, aby były wypośrodkowane jeśli chodzi o stopień trudności. Niektóre pewnie będą banalnie proste jeśli ktoś uwielbia dany gatunek gier, jednak jak to w życiu bywa… pytania są zawsze proste kiedy znamy na nie odpowiedź (hłe, hłe). Bądź jednak pewny tego, że w paru momentach zostaniesz zaskoczony. Bo jak wiadomo, zbyt łatwo też nie może być.

Odnośnie samego uczestniczenia w Quizie i ogólnym celu zabawy. Wystarczy zalogować się na stronie i wypełnić quiz, który wrzuciliśmy na dole wpisu. Zabawa polega na zdobyciu jak największej ilości punktów za poprawne odpowiedzi. W Quizie jest tylko jedna poprawna odpowiedź. Za każdą poprawną dostaniesz 1 pkt. Łącznie więc można zdobyć 25 pkt. w jednej edycji, a 300 pkt. we wszystkich. Po każdym takim wpisie zrobię TOP3 najlepszych Quizowiczów. Z racji tego, że mogą trafić się spóźnialscy, nie będę publikował odpowiedzi na poszczególne pytania. Myślę, że 2 tygodnie to odpowiednio długi okres czasu dla 6 minutowego testu, który równie dobrze można rozwiązać przy posiedzeniu w ubikacji na dwójce.

Obecnie klasyfikacja 3 najlepszych użytkowników prezentuje się następująco:

 1.  VenomSNK  23pkt.
 2.  Kerrou  22pkt.
 3.  Msaint 18pkt. 

 

REGULAMIN

1. Cross Quiz to zestaw 25 pytań wrzucanych na stronę cross-play.pl co 2 tygodnie (+/- jeden dzień). Łączna pula pytań to 300. Na każde pytanie jest tylko jedna poprawna odpowiedź. Odpowiedzi można zmieniać w każdym momencie lub wracać do pytań nad którymi nie zostały udzielone odpowiedzi. Zabawa w Quizie będzie więc trwała 6 miesięcy.

2. Pytania będą o różnej skali trudności, jednak wstępnie będziemy odrzucać te banalne, jak i podążające w kierunku absurdalnie trudnych w zakresie zwykłego śmiertelnika. Pytania w większości tyczą się ogółu, nie znajdziemy tu szczegółowych pytań dotyczących numeracji modelu broni, czy kwestii fabularnej. Liczy się przecież dobra zabawa, ale bądź pewien, że przynajmniej kilka z zestawu 25 pytań może zaskoczyć nawet jeśli uważasz siebie za chodzącą encyklopedię gier wideo. Dodatkowo w puli 25 pytań ZAWSZE PIĘĆ z nich będą w formacie obrazkowym, aby urozmaicić pisemne zagadnienia.

3. Każda dobra odpowiedź to 1 pkt. Łącznie można zdobyć 300 pkt. Wyniki będą widoczne w naszej bazie tylko u zalogowanych użytkowników! Przyjęliśmy, że bardzo dobry wynik zaczyna się od 250 pkt. wzwyż. Powyżej 290 pkt. załoga cross-play przyjdzie z osobistymi gratulacjami. Rozkładając czerwony dywan i obsypując kwiatami. Dodatkowo dorzucamy dożywotni szacunek Nynka, naszej nowej maskotki.

4. Aby zminimalizować ryzyko wyszukiwania odpowiedzi w sieci, wprowadziliśmy limit czasowy. Quiz trwa 6 minut, jest to więc czas dosyć krótki jak na zestaw 25 pytań. Jednak w sam raz, aby na spokojnie wszystko przeczytać. Licznik z czasem znajduje się w prawym dolnym rogu strony. Zamienia się na inny kolor przy ostatnich 30 sekundach. Miej to na uwadze i kontroluj czas!

5. Redakcja z wiadomych przyczyn nie może brać udział w konkursie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ktoś z nas rozwiązał quiz bez wcześniejszego zaglądania w odpowiedzi. 

6. Powodzenia!

 

Rozpocznij Quiz

11 thoughts on “Cross Quiz #2

 1. 12 poprawnych? Paaanie, idź Pan w… uj 🤯🤣
  A quiz 2 na pewno dla mnie trudniejszy niż 1 i zaznaczam, mimo zarządzania stronką nie maczam palców w quizach, więc pytań nie znam a tym bardziej odpowiedzi 👍

  1. Dla mnie o wiele łatwiejszy, ale już dawno pojąłem, że nie ma czegoś takiego jak łatwe/trudne. Albo znasz odpowiedzi, albo jesteś zielony.

   Był niedawno odcinek Milionerów – znałem wszystkie odpowiedzi nie licząc jednego za 5 tysięcy, reszta była mi znana łącznie z tym za milion skąd miś Paddington pochodzi (widziałem filmy). Już byłbym milionerem. Innym razem nie wiedziałem 2 odpowiedzi do 5 tysięcy, bo pytali o buty (tak, nie odróżniałem trampek od addidassów, a pytali o mokasyny i jeszcze inne gówna) i jakieś dania (nie potrafię gotować, nie interesuje mnie to). Może nawet 5 tysi bym nie wygrał wtedy.

   Morał prosty i czytelny – trudna to jest inżynieria matematyczna w NASA, tutaj albo znasz odpowiedź albo nie 😀

 2. Teraz się spieszyłem i została mi minuta, wiec dało radę sprawdzić tam gdzie wątpliwości. Ponownie pytania średnio zaawansowane, szczególnie jeśli chodzi o gry, w które w życiu nie grałem, albo jakieś złote piątki, czwórki i exy na Switcha, jak nawet nie mam tej konsoli haha. No, ale taka gra. Najłatwiejsze za to były pytania z jrpgów, obrazkowe, i kolory przycisków duh. Trochę lepiej jak ostatnio, ale nawet nie wiedziałem, że prot w GTA3 maił imię, wiec nie obyło się bez strzałów kulą w płot. Jest progres. Dzięki za zabawę 😉

 3. 21/25. Lepiej niż ostatnio. I została jeszcze jedna minuta, więc w sumie może 5 minut nie było takie złe? Ale teraz przynajmniej były te 5 sekundowe widełki by się zastanowić.

  Wtedy to był sprint, teraz trucht – co kto lubi.
  Następnym razem proponuję 4 minuty dla beki (tylko wybrać krótkie pytania) – by się działo 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *