Cross News

Cross News #18-24 czerwiec 2023

Witajcie w kolejnej odsłonie Cross News!

Trofeum „Trójkolorowa flaga” zdobyte! Po niebieskim PlayStation Showcase oraz opisanemu w zeszłym tygodniu Xbox Games Showcase, przyszła kolej na ostatniego branżowego gracza – Nintendo. Czym obóz czerwonych planuje nas zaskoczyć przez najbliższe miesiące? Czy zapowiedziano w końcu następcę Switcha? Jeśli nie śledziliście przez ostatni tydzień wiadomości ze świata, już śpieszymy z małym podsumowaniem. Dzisiejsze zestawienie jest nieco krótsze niż zazwyczaj, ale nadrobimy z nawiązką w przyszłym tygodniu, gdy poza najważniejszymi newsami, omówimy również najciekawsze premiery lipca 2023.

Cross News - NintendoNintendo Direct

Event Nintendo poprowadzony został w znanym i sprawdzonym stylu, w którym nie było miejsca na występy na żywo, czy okrzyki publiczności. Prowadzący wydarzenie dyrektor generalny Nintendo – Shinya Takahashi oraz jego zastępca – Yoshiaki Koizumi, w rytm pstrykających palców zapowiadali kolejne zwiastuny i prezentacje. Wydarzenie otwarła przypominająca zapowiedź nowej zawartości do gier Pokémon Scarlet i Pokémon Violet, która wydana zostanie w dwóch częściach pod wspólnym szyldem The Hidden Treasure of Area Zero. Jesienią w ramach DLC o nazwie The Teal Mask gracze wezmą udział w festiwalu pokemonów, z kolei zimą dodatek The Indigo Disk doda do gier nową lokację, w której dołączymy do Blueberry Acadamy. Obydwa rozszerzenie dostępne są już w sprzedaży przedpremierowej w oficjalnym sklepie Nintendo eShop w cenie 35 dolarów.

Na Nintendo Direct zapowiedziano remake gry Super Mario RPG. Oryginalna gra wyszła na konsolę SNES w 1996 roku i zaproponowała nieco odmienny format zabawy względem klasycznych, platformowych przygód wąsatego hydraulika. Nowa wersja ma odznaczać się niezmienionym trzonem zabawy oraz piękną, współczesną oprawą audiowizualną. Odświeżenie wydane zostanie ekskluzywnie na konsoli Nintendo Switch 17 listopada 2023, a cyfrową wersję można już zakupić w sklepie Nintendo za 60 dolarów. Oprócz tego, dyrektorzy zapowiedzieli reedycję wydanej pierwotnie na konsolę Nintendo 3DS gry Luigi’s Mansion 2, a także całkowicie nowy projekt, którego główną bohaterką zostanie księżniczka Peach. Obie gry trafić mają na rynek w 2024 roku.

Pikmin 4 to kolejna wyczekiwana produkcja Nintendo, na którą fani czekają od lat. W tym roku mija dekada od kiedy premierę miała trzecia odsłona serii, wydana w 2013 roku na konsolę Nintendo Wii U. W ramach Nintendo Direct zaprezentowano najnowszy materiał z czwartej odsłony serii, a także ogłoszono datę premiery gry – 21 lipca 2023! Dodatkowo od 29 czerwca dostępna będzie wersja demonstracyjna gry Pikmin 4, tak aby niezaznajomieni z serią gracze mieli możliwość sprawdzenia czym to się je i jak smakuje. Niespodzianką okazało się również ogłoszenie reedycji pierwszych dwóch odsłon serii Pikmin, które pierwotnie ukazały się na konsoli Nintendo GameCube. Cyfrowe wersje tych gier są już dostępne do zakupu i pobrania w eShopie, zaś na 22 września 2023 zaplanowano premierę wersji fizycznej.

Cross News - Super Mario Bros WonderNa zakończenie Nintendo przygotowało zwiastun nowej przygody z uniwersum Mario – Super Mario Bros. Wonder. Produkcja będzie klasycznym side-scrollerem w stylu starych odsłon Super Mario Bros, jednak z wykorzystaniem wielu nowych mechanik. Motywem przewodnim będą magiczne kwiaty, tzw. Wonder Flower, których odnalezienie uruchomi serię przedziwnych zmian, zarówno w strukturze poziomu, jak również możliwości głównego bohatera. Zaprezentowany trailer przedstawia kilka takich mechanik, dzięki którym gra zapowiada się bardzo ciekawie. Premiera gry 20 października 2023 wyłącznie na konsoli Nintendo Switch.

Poza wymienionymi nowościami, na Nintendo Direct powtórzono kilka zapowiedzi, które mogliśmy zobaczyć już na wcześniejszych wydarzeniach, jak chociażby Sonic Superstars czy Persona 5 Tactica. Zainteresowanych zaległym seansem, odsyłamy na oficjalny kanał YouTube Nintendo, gdzie można zobaczyć pełną prezentację – link.


Metal Gear Solid: Master Collection Vol.1

Jedną z najgorętszych zapowiedzi minionego tygodnia, była zaprezentowana na Nintendo Direct oraz na oficjalnym kanale YouTube Konami kompilacja Metal Gear Solid: Master Collection Vol.1. To pierwsza od wielu lat publikacja w ramach marki stworzonej przez Hideo Kojimę, która dla młodszych posiadaczy konsol aktualnej generacji będzie świetną okazją do nadrobienia klasyki skradankowego gatunku.

W ramach zestawu znajdziemy port pierwszego Metal Gear Solid z 1998 roku z konsoli Sony PlayStation, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty oraz Metal Gear Solid 3: Snake Eater. W przypadku tej ostatniej, podobnie jak to miało miejsce w ramach wydania HD Collection pamiętającego konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360, doświadczenie uzupełnione będzie dwiema staroszkolnymi odsłonami Metal Gear z 1987 oraz 1990 roku. Cały zestaw zawierać będzie również interaktywne komiksy znane jako Digital Graphic Novel, poradniki strategiczne oraz cyfrowe ścieżki dźwiękowe z gier. Premiera zestawu jeszcze w tym roku – 24 października 2023, na konsolach Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz na komputerach osobitych.

Cross News - MGS Master Collection Vol.1Humorystycznym akcentem w temacie kompilacji Metal Gear Solid wykazał się hiszpański wydawca, który za pomocą Twittera oraz serwisu Xtralife zaproponował graczom zestaw Master Collection Vol.1 z wodą kolońską Metal Gear Solid: Shadow Moses. Cena zestawu – 94,95 euro. Co ciekawe wyjątkowy gadżet dotyczy jedynie wersji na konsolę Nintendo. Wydania na PlayStation 5 oraz Xbox Series nie posiadają analogicznego, drogeryjnego bonusu.


Vampire Survivors w kooperacji

Jedna z najlepiej ocenianych produkcji 2022 roku doczeka się ważnego rozszerzenia, co zostało zaprezentowane na krótkim zwiastunie na oficjalnym kanale YouTube twórców gry – studia poncle. Do gry dodany zostanie tryb kooperacji do czterech graczy. Póki co wyłącznie w formie kanapowej zabawy na jednym ekranie, jednak twórcy zapowiadają dodanie rozgrywki sieciowej w kolejnych łatkach. Aktualizacja będzie darmowa i wejdzie w życie 17 sierpnia 2023 roku. Tego samego dnia premierę zaliczy edycja gry na konsolę Nintendo Switch, która podobnie jak na innych platformach, wyceniona została na około 20 zł.

To wszystko na dzisiaj! Do zobaczenia w kolejnym Cross News!

One thought on “Cross News #18-24 czerwiec 2023

  1. Niech się te głupie smakosze wiśni dymają i spadają na japoński dąb.

    Poksy i ten recykling zawsze mnie przerażał. Konsola przyjazna graczom? Od kiedy? Nintendo dyma graczy w dupala bez wazeliny od lat, a Ci się cieszą, bo przecież to nie PS, X, czy piec. To jest kurwa – syndrom sztokholmski!
    No bo co dalej – Mario RPG (sami zamknęli swego czasu świetne studio AlphaDream)? Pikminy? MGS sprzed 25 lat?

    Kitajce – walnijcie zamiast sake setkę berbeluchy i spojrzyjcie trzeźwo na świat!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *