Cross Quiz #3

Kolejny Cross Quiz z numerkiem 3 to kolejne wyzwanie. Pytania oczywiście z każdej możliwej dziedziny. Od okładek pudełkowych na NES’a oraz specjalizacji jednego z protagonistów Final Fantasy, po gry z Segi Saturn i nazewnictwo produkcji tylko w innym regionie. Niekiedy będzie to bułka z masłem, a niekiedy będziesz wycierał pot z czoła. Powodzenia!


Nie przedłużając. Cross Quiz to zestaw 25 pytań w jednej edycji, a tych będzie 12, a więc łączna ilość to pula 300 pytań. Pytania będą przeróżne: dotyczące imion postaci, ilości odsłon danej serii, podania tytułu gry po okładce na pudełku, terminologii typowej dla naszego hobby, czy dotyczącej stricte zagadnień sprzętowych. Zbierając pytania starałem się, aby były wypośrodkowane jeśli chodzi o stopień trudności. Niektóre pewnie będą banalnie proste jeśli ktoś uwielbia dany gatunek gier, jednak jak to w życiu bywa… pytania są zawsze proste kiedy znamy na nie odpowiedź (hłe, hłe). Bądź jednak pewny tego, że w paru momentach zostaniesz zaskoczony. Bo jak wiadomo, zbyt łatwo też nie może być.

Odnośnie samego uczestniczenia w Quizie i ogólnym celu zabawy. Wystarczy zalogować się na stronie i wypełnić quiz, który wrzuciliśmy na dole wpisu. Zabawa polega na zdobyciu jak największej ilości punktów za poprawne odpowiedzi. W Quizie jest tylko jedna poprawna odpowiedź. Za każdą poprawną dostaniesz 1 pkt. Łącznie więc można zdobyć 25 pkt. w jednej edycji, a 300 pkt. we wszystkich. Po każdym takim wpisie zrobię TOP3 najlepszych Quizowiczów. Z racji tego, że mogą trafić się spóźnialscy, nie będę publikował odpowiedzi na poszczególne pytania. Myślę, że 2 tygodnie to odpowiednio długi okres czasu dla 6 minutowego testu, który równie dobrze można rozwiązać przy posiedzeniu w ubikacji na dwójce.

 

REGULAMIN

1. Cross Quiz to zestaw 25 pytań wrzucanych na stronę cross-play.pl co 2 tygodnie (+/- jeden dzień). Łączna pula pytań to 300. Na każde pytanie jest tylko jedna poprawna odpowiedź. Odpowiedzi można zmieniać w każdym momencie lub wracać do pytań nad którymi nie zostały udzielone odpowiedzi. Zabawa w Quizie będzie więc trwała 6 miesięcy.

2. Pytania będą o różnej skali trudności, jednak wstępnie będziemy odrzucać te banalne, jak i podążające w kierunku absurdalnie trudnych w zakresie zwykłego śmiertelnika. Pytania w większości tyczą się ogółu, nie znajdziemy tu szczegółowych pytań dotyczących numeracji modelu broni, czy kwestii fabularnej. Liczy się przecież dobra zabawa, ale bądź pewien, że przynajmniej kilka z zestawu 25 pytań może zaskoczyć nawet jeśli uważasz siebie za chodzącą encyklopedię gier wideo. Dodatkowo w puli 25 pytań ZAWSZE PIĘĆ z nich będą w formacie obrazkowym, aby urozmaicić pisemne zagadnienia.

3. Każda dobra odpowiedź to 1 pkt. Łącznie można zdobyć 300 pkt. Wyniki będą widoczne w naszej bazie tylko u zalogowanych użytkowników! Przyjęliśmy, że bardzo dobry wynik zaczyna się od 250 pkt. wzwyż. Powyżej 290 pkt. załoga cross-play przyjdzie z osobistymi gratulacjami. Rozkładając czerwony dywan i obsypując kwiatami. Dodatkowo dorzucamy dożywotni szacunek Nynka, naszej nowej maskotki.

4. Aby zminimalizować ryzyko wyszukiwania odpowiedzi w sieci, wprowadziliśmy limit czasowy. Quiz trwa 6 minut, jest to więc czas dosyć krótki jak na zestaw 25 pytań. Jednak w sam raz, aby na spokojnie wszystko przeczytać. Licznik z czasem znajduje się w prawym dolnym rogu strony. Zamienia się na inny kolor przy ostatnich 30 sekundach. Miej to na uwadze i kontroluj czas!

5. Redakcja z wiadomych przyczyn nie może brać udział w konkursie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ktoś z nas rozwiązał quiz bez wcześniejszego zaglądania w odpowiedzi. 

6. Powodzenia!

 

Poprzednie edycje znajdziecie tutaj

Rozpocznij Quiz

8 thoughts on “Cross Quiz #3

  1. Teoretycznie mam gdzieś wyniki, ale, ale… z Tobą chętnie walczę. Niczym NERV z Aniołem. Fei z Kreilanem. Święty z Grifterem 🙂

   Niczym Doktor Dunstersztyc i Pepe Pan Dziobak!
   Za wiele? Kweh!

   Do zobaczenia w kolejnym quizie kolego! I walisz w te GTA SA na stówę dalej 😀

   1. Ja generalnie się cieszę, że w ogóle mam jakieś wyniki, bo trudno ogarnąć wszystkie gry i wszystkie konsole. Sam mogę wymyślić takie pytania, że mało kto miałby pewnie dwucyfrową liczbę punktów, ale tu chodzi o zabawę, przynajmniej mnie.

    W San Andreas literalnie gram godzinę tygodniowo (a i to nie zawsze, bo na przykład dwa tygodnie temu byłem na egzaminie), ale progres jest i już mam 13,90%.

 1. 20/25 – nie jest źle. Bardzo różnorodna tematyka pytań, więc jest na czym punkty gubić i nadrabiać. A jak tam wygląda generalka? 🙂

  1. Generalka wygląda następująco:

   Venom 67 pkt.
   Brucevsky 59 pkt.
   MSaint 55 pkt.

   Jednak sporo osób nie uczestniczyło w każdej edycji, albo zapomniało się zalogować (wtedy nie jest zapisany wynik w bazie). Na przykład Szczotmajster ominął 2 quiz.

 2. 20/25. Bieda tym razem, za dużo SEGI. 😛 Fajnie, gdyby po skończonym quizie pojawiało się podsumowanie z informacją, gdzie się babola strzeliło. Człowiek będzie mądrzejszy na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *