Cross News

Cross News: #26 czerwiec – 2 lipiec

Witajcie!
Za nami prawdziwie tropikalny tydzień, w którym aura pogodowa nie zachęcała zbytnio do siedzenia w nagrzanych budynkach, przy konsoli błagającej o wodę. Jeśli nie mieliście czasu ani ochoty, by śledzić nowości ze świata gier – śpieszymy z pomocą z kolejnym podsumowaniem tygodnia!

 

Największym wydarzeniem ostatnich dni był event o nazwie Nintendo Direct Mini, tym razem poświęcony nie jednej grze (jak to miało miejsce w zeszłym tygodniu), a prezentujący całą plejadę nowości zmierzających na konsolę Nintendo. Część premier jeszcze w tym roku!

Wszelkie przecieki i spekulacje wynikające z przedwczesnych materiałów w sklepie Ubisoftu, znalazły swoje potwierdzenie w udostępnionych przez Nintendo materiałach. Mario + Rabbids: Sparks of Hope zostało zaprezentowane! Pokazane fragmenty gameplayu zdradzają szczegóły na temat systemu walki, poruszania się oraz prezentują Bowsera dołączającego do drużyny Mario!

Gra będzie dostępna w dwóch wariantach – standardowej oraz złotej. Ta druga oprócz podstawowej wersji gry, zawierała będzie pakiet dodatkowej zawartości cyfrowej (skórki na broń), jak również przepustkę sezonową, w ramach której, otrzymamy nadchodzące fabularne DLC. Sequel świetnie przyjętego Mario + Rabbids Kingdom Battle z 2017 roku, podobnie jak jego poprzednik, będzie tytułem ekskluzywnym dla konsoli Nintendo Switch. Premiera 20 października 2022!

Kolejnym dużym tytułem zaprezentowanym na Nintendo Direct Mini, jest NieR: Automata. Świetnie przyjęta produkcja Platinum Games z 2017 roku, doczeka się portu na konsolę Nintendo Switch jeszcze w tym roku! 6 października udostępniona zostanie edycja Game of the YoRHa Edition, którą od 2019 roku mogą ogrywać posiadacze PlayStation 4 oraz PC.

Twórcy gry przyznali jednocześnie, że nie należy przy tym spodziewać się przesadnych fajerwerków, gdyż przy przenoszeniu Automaty na konsolę Nintendo, musieli pójść na wiele ustępstw. I tak będziemy mogli grać w natywnej rozdzielczości 1080p przy zadokowanej konsoli, 720p w trybie przenośnym oraz niezależnie od sposobu zabawy – zawsze w stałych 30 klatkach na sekundę. Konsole stacjonarne teoretycznie oferowały przy zabawie 60 fpsów, jednak wielokrotnie potrafiły gubić klatki przy co większych starciach z przeciwnikami. Jaka będzie jakość nowego portu, ocenimy jesienią.

Oprócz powyższych hitów, na Nintendo Direct Mini byliśmy świadkami wielu innych ciekawych zapowiedzi, w tym między innymi Super Bombermana R2, Mega Men Network Collection, Return to Monkey Island, czy też Sonic Frontiers. Jeśli jesteście zainteresowani seansem całego wydarzenia – zapraszam do filmu w serwisie YouTube.

W ramach programu PlayStation Plus doczekamy się tradycyjnej, comiesięcznej zmiany warty. Sony przekazało informację, że znany i lubiany God of War z 2018 roku ustępuje miejsca kolejnym tytułom. Posiadacze konsol PlayStation 4 i PlayStation 5 otrzymają w lipcu 2022 możliwość ogrania najnowszej odsłony kultowej serii platformówek o wesołym jamraju – Crash Bandicoot 4: It’s About Time (jeżeli jeszcze nie czytaliście recenzji Toma – serdecznie zapraszam). Drugim tytułem jest niezbyt entuzjastycznie przyjęty horror The Dark Pictures: Man of Medan od Supermassive Games. Jeśli lubicie chodzone horrory z rozgrywką zbliżoną do Until Dawn, zdecydowanie warto sięgnąć również po gry z serii The Dark Pictures.

Ostatnią produkcją w tym miesiącu jest Arcadegeddon – kooperacyjna strzelanina od amerykańskiego studia Illfonic, która wraz z premierą 5 lipca 2022, od razu znajdzie się w lipcowej ofercie Plusa.

Podobnie jak w przypadku Sony, Microsoft również ma do zaproponowania nową ofertę w swoich usługach Xbox Live Gold oraz Game Pass Ultimate. W lipcu 2022, darmowo w ramach wspomnianych abonamentów ogramy:

Beasts of Maravilla Island (gra dostępna cały miesiąc) – trójwymiarowa przygodówka od Banana Bird Studios, wydana w 2021 roku na konsoli Xbox One.

Relicta (dostęp w okresie 16.07 – 15.08) – pierwszoosobowa gra logiczna od studia Mighty Polygon, która zadebiutowała w 2020 roku na platformach Xbox One, PlayStation 4, PC oraz w 2021 na Switchu.

Thrilville: Off the Rails (dostęp przez dwa tygodnie – od 1 do 15 lipca) – średnio przyjęty symulator budowania parków rozrywki, pamiętający czasy konsoli PlayStation 2, później wydany między innymi na konsoli Xbox 360.

Torchlight (dostęp przez dwa tygodnie – od 16 do 31 lipca) – najbardziej rozpoznawalna produkcja w tym zestawieniu, będąca hack’n’slashem od Ronic Games, wydana pierwotnie na konsoli Xbox 360 i PC w 2011 roku.

 

Powiedzieć że oferta nie powala, to jakby nic nie powiedzieć. Propozycje z serii Games with Gold od wielu miesięcy są bardzo słabe i póki co Microsoft utrzymuje ten trend.

Tymczasem usługa Xbox Game Pass została wzbogacona o kolejny duży sandbox Ubisoftu. Pierwszego lipca do obszernej biblioteki dołączył Far Cry 5! Piąta odsłona znanego cyklu, która w 2018 roku pojawiła się na platformach PlayStation 4, Xbox One i PC, nie przez wszystkich fanów i recenzentów została ciepło przyjęta. Główne zarzuty dotyczyły wtórności i powielania elementów z poprzednich odsłon, zwłaszcza trzeciej i czwartej. Jak jest naprawdę, najlepiej samemu się przekonać. Kolejne nowości z lipcowej oferty Game Passa poznamy w najbliższych dniach.

Kojarzycie fatalnie przyjęty remake gry XIII z 2020 roku? Jeżeli nie, a jesteście ciekawi tytułu, wstrzymajcie się z nadrabianiem zaległości. Wydawca gry – studio Microids, zapowiedziało w minionym tygodniu ogromną aktualizację programu. Opublikowane przez Stephane Longeard ogłoszenie nie zdradza co prawda zbyt wielu szczegółów, natomiast informuje o zatrudnieniu do pomocy studia Tower Five oraz planowanym wydaniu tytułu na konsoli Nintendo Switch. Dodatkowo autorzy, za pomocą facebooka, poinformowali o całkowitym przemodelowaniu gry, poprawionej grafice, ulepszonej sztucznej inteligencji oraz dodaniu trybu multiplayer. Wszystkie zmiany w myśl zasady, aby Trzynastka bardziej przypominała oryginał z 2003 roku. Dla posiadaczy konsol Sony i Microsoftu, aktualizacja będzie darmowa. Premiera 13.09.2022

Diablo II Resurrected doczekało się 29 czerwca potężnego patcha 2.4.3. Z szeregu zmian poprawiających i łatających wiele błędów, najważniejsza wydaje się rozbudowa trybu online na wszystkich konsolach, na których gra wyszła. Gracze konsolowi wreszcie dostali upragnione lobby i wyszukiwarkę gier! To ogromna zmiana, ponieważ od zeszłorocznej premiery odświeżone Diablo II w wersjach na konsole, wybrakowane było z niemal wszystkich funkcji multipayerowych, za które kochany był oryginał od Blizzard North. Można powiedzieć, że dopiero teraz gra jest kompletna i jako całość zasługuje na znacznie wyższe noty.

Z dodatkowych nowości, twórcy z Blizzard Albany dodali możliwość hurtowego przydzielania punktów statystyk, zmienili logikę naliczania ataków przy użyciu barbarzyńskiej Trąby Powietrznej, podwoili z 20 do 40 liczbę gier na liście wyszukiwania i wiele innych. Z pełną listą zmian możecie zapoznać się tutaj.

Na oficjalnym kanale YouTube Bandai Namco opublikowany został zwiastun Pac-Man World Re-PAC. Nadchodząca gra to remake świetnie ocenianej platformówki Pac-Man World wydanej na konsolę PlayStation w 1999 roku. Trailer zdradza zarys fabularny oraz pokazuje kilka ujęć z rozgrywki, która w swej budowie bardzo mocno nawiązuje do klasyka z czasów piątej generacji konsol. Prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z wiernym odwzorowaniem poziomów na modłę odświeżonej trylogii Crasha Bandicoota. Premiera 26.08.2022 na konsolach Sony (PlayStation 4 i 5), Microsoftu (Xbox One, Xbox Series X/S), Nintendo Switch oraz PC.

Square Enix opublikował na swoim kanale YouTube, zwiastun nadchodzącego Star Ocean: The Divine Force. W ponad trzyminutowym filmie zaprezentowano zarys fabularny, fragmenty eksploracji oraz widowiskowe pojedynki. Premiera 27.10.2022 na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PC.

 

Jak widzicie miniony tydzień był kolejnym, w którym Nintendo nie zwolniło tempa. Zagęszczenie ciekawych zapowiedzi i nadchodzących premier każe przypuszczać, że to właśnie posiadacze Switchów będą najbardziej rozpieszczaną grupą graczy w drugiej połowie roku. Jeśli chodzi zaś o najbardziej wyczekiwaną premierę od Sony – o nowej przygodzie Boga Wojny niestety niczego nowego w ostatnich dniach się nie dowiedzieliśmy.

Kolejny Cross Quiz wjechał w środę z przytupem! To już trzeci odcinek naszej zabawy w zgadywanie, co autor miał w głowie układając tak różnorakie, skomplikowane, a czasami hardcorowe pytania. Jeżeli jesteście zainteresowani, ale przegapiliście poprzednie odsłony quizu – nic się nie stało! Jest to zabawa do której możecie dołączyć w każdej chwili, rozwiązując zestaw pytań z pierwszej i drugiej edycji.

Zapraszamy również do lektury kolejnego felietonu, w którym May_Day analizuje jakie czynniki wpływają na to, czy mamy do czynienia z dobrze zaprojektowanym bossem.

Dziękuję serdecznie za uwagę i do następnego!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *