Cross News

Cross News #2-7 kwiecień 2023

Witajcie w kolejnej odsłonie Cross News!

Tradycji stało się zadość i pomimo nadejścia świąt wielkanocnych, w wielu miejscach kraju aura jest mało wiosenna i nie zachęca do spacerów. Cóż poradzić – takie mamy ocieplenie klimatu. Na szczęście w świecie gier wideo temperatura nigdy nie maleje. A co w nim słychać? Z powodu zbliżającej się premiery Diablo IV Blizzard kończy wsparcie trzeciej odsłony serii, do Resident Evil 4 dodany został darmowy tryb The Mercenaries (a wraz z nim pierwsza porcja mikrotransakcji), zaś na platformie Epic Games Store możecie dodać do swojej cyfrowej biblioteki, darmowe Dying Light Enhanced Edition. To tyle z szybkich strzałów, przejdźmy do pozostałych, najciekawszych wydarzeń minionego tygodnia!

Cross News - Multiplatforma

NYX Awards dla studia Bloober Team

 

Krakowskie studio Bloober Team, którego remake’u Silent Hill 2 wyczekuje cały gamingowy świat, pochwaliło się na swojej stronie nagrodami NYX Game Awards. Za zaprezentowane materiały z nadchodzącej gry Layers of Fear, polski deweloper otrzymał wyróżnienia w kategoriach Game Video – Teaser oraz Game Video – Trailer. Najwyższą nagrodę – Gold Winner – studio otrzymało w kategorii Game Design – Key Art, a także zostało wyróżnione jako Best Developer, za wybitny wkład w rozwój branży oraz gatunku horrorów.

To dla nas ważne, że zostaliśmy docenieni jako deweloperzy, że nasze innowacyjne podejście do tworzenia gier spotyka się z uznaniem międzynarodowej branży. To świadczy o tym, że idziemy w dobrym kierunku, aby zostać światowym liderem horroru.

– Piotr Babieno, Prezes Bloober Team

Layers of Fear to zwieńczenie serii, która do tej pory doczekała się dwóch odsłon z 2016 oraz 2019 roku. Najnowsze dzieło polskiego studia ma posiadać w sobie przedefiniowane fragmenty obu tych produkcji, w zupełnie nowej jakości. Tytuł powstaje przy uzyciu silnika Unreal Engine 5, a premiera ma nadejść w czerwcu tego roku na konsolach PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz komputerach osobistych.


Final Fantasy Pixel Remaster

W minionym tygodniu ujawniono datę premiery kolekcji o nazwie Final Fantasy Pixel Remaster, w wydaniu konsolowym. Zestaw ten od lipca 2021 roku dostępny jest na urządzeniach mobilnych oraz komputerach osobistych. Składanka zawiera odświeżone wersje sześciu pierwszych odsłon serii Final Fantasy. Nowa jakość tych gier opiera się głównie o poprawę rozdzielczości oraz implementacji systemu osiągnięć/trofeów. Bardzo ważne przy tym jest słowo Pixel w tytule zestawu. Pozwala ono odróżnić te gry, od re-edycji w postaci remake’ów 3D (część trzecia i czwarta) które w latach 2006-2008 pojawiły się na konsoli Nintendo DS, a w 2014 roku również na PC.

Japoński producent – Square Enix, opublikował na swojej stronie oficjalną zapowiedź, zaś na łamach serwisu YouTube, zamieścił najnowszy zwiastun zapowiadanej premiery. Kompilacja Pixel Remaster zadebiutuje już 19 kwietnia 2023 roku na konsolach Nintendo Switch oraz PlayStation 4. Wartym zaznaczenia jest również fakt, że nowa wersja znanych klasyków, posiadać będzie kilka nowości względem wcześniej wydanych wersji PC. Wśród nich miedzy innymi możliwość włączenia oryginalnej ścieżki dźwiękowej z konsol NES/SNES, możliwość nawet czterokrotnego zwiększenia zdobywanej ilości punktów doświadczenia oraz opcja całkowitego wyłączenia losowych walk.


Wild Hearts do darmowego przetestowania

Do 20 kwietnia wszyscy posiadacze konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, mogą skorzystać z darmowej wersji testowej gry Wild Hearts. Próbka dostępna jest również na PC, choć ta wymaga najdroższej wersji abonamentu EA Play. Owoc współpracy studiów Koei Tecmo, Omega Force oraz Electronic Arts, premierę miał 16-17 lutego tego roku. Gra mocno wzoruje się na serii Monster Hunter i opera się na podobnym założeniu – polowaniu na dzikie bestie. Produkcja została ciepło przyjęta, a twórcy mają w planach regularny rozwój swojego najnowszego dzieła. Niedawna aktualizacja o nazwie Śmiercionośne Kwiaty (Lethal Blossom), uzupełniła grę o wiele nowych broni, bestii oraz mechanik. Według dotychczasowych opinii i recenzji dostępnych w sieci, grze zdecydowanie warto dać szansę.


Xbox Remix Edition

Dzień Ziemi przypada corocznie na 22 kwietnia i z tej okazji, Microsoft postanowił zaoferować graczom okazjonalną wersję nowego pada do konsol Xbox Series X/S. Urządzenie oprócz zielonej kolorystyki, ma również wpierać środowisko. Według zapewnień twórców, pady zostały w 1/3 wykonane z recyklingu, a dokładniej z przetworzonych odpadów ze starych padów z konsol Xbox One. Nowa wersja pada otrzymała nazwę Xbox Remix Edition i jest do kupienia na oficjalnej stronie marki Xbox. W zestawie wycenionym na 399 zł, oprócz pada otrzymamy również akumulator marki Xbox z kablem ładującym USB-C w komplecie. Oficjalna premiera 18 kwietnia.

Cross News - Xbox Remix Edition


Nowości w God of War: Ragnarok, Path of Exile, No Man’s Sky

Na łamach oficjalnego bloga marki PlayStation, pojawiła się zapowiedź najnowszej aktualizacji do gry God of War: Ragnarok. Menedżer społeczności ze studia Santa Monica – Grace Orlady, omówiła we wpisie zmiany, których mogą spodziewać się fani produkcji. Najważniejszym z nich jest dodanie wyczekiwanego przez wielu graczy, trybu Nowa Gra Plus. Rozpoczynając ten tryb możemy liczyć na wiele nowości, w tym podniesienie limitu poziomów naszego uzbrojenia oraz wrogów, pojawienie się w grze nowych zbroi (np. Aresa i Zeusa), czy też nowe właściwości części bossów i mini-bosów.

Rozbudowy uległa również Arena Sparingowa dostępna w Nilfheim, w której wcielając się w Kratosa lub Arteusa, możemy wybrać do pomocy jedną z kilku postaci pobocznych, między innymi Freyę, Angrbodę, czy Thora. Miejsce to zaproponuje kilku nowych przeciwników oraz nowych wyzwań. Wszystkie wprowadzone zmiany znajdziecie w oficjalnym ogłoszeniu na blogu PlayStation. Nowy tryb zabawy jest już dostępny dla wszystkich zainteresowanych graczy.


W Path of Exile wystartowała nowa liga o nazwie Crucible. Na oficjalnym kanale YouTube gry, zobaczyć można zwiastun aktualizacji. Do gry wprowadzono specjalny system umiejętności pasywnych dla… broni! Od nowego sezonu przedmioty również będą miały swój system rozwoju, co jednak musi zostać najpierw odblokowane poprzez ukończenie specjalnego wyzwania. Oprócz tego rozbudowaniu uległ segment endgamu, do którego dodano tzw. Bramy Atlasu, a także przemodelowano kilka starszych atrakcji, jak Abyss czy Breach. Listę wszystkich nowości wraz z obszernymi opisami, znajdziecie na oficjalnej stronie ligi Crucible.

Nowy sezon jest już dostępny na komputerach osobistych. Konsolowe wersje gry doczekają się premiery nowej zawartości z kilkudniowym opóźnieniem, dokładnie 12 kwietnia.


Interceptor to nazwa najnowszej aktualizacji w grze No Man’s Sky. Po epizodzie z adaptacją gry pod systemy VR, twórcy z Hello Games powrócili do dalszego rozwijania swojej produkcji. W serwisie YouTube zobaczyć możemy krótki zwiastun nowej zawartości. Do gry wprowadzono tzw. spaczone światy, które wyróżniają się fioletowymi kryształami, mającymi druzgocący wpływ na otoczenie. Wyzwolenie takiej spaczonej planety spod wpływu złych mocy, skutkować będzie nowymi, wartościowymi nagrodami. Więcej na temat aktualizacji przeczytacie na oficjalnej stronie gry. Update jest już dostępny na wszystkich platformach, na których gra jest dostępna.

Cross News - Ogłoszenia

Świąteczne ogłoszenia

Tygodnik Cross News dosyć dawno nie gościł rubryki z ogłoszeniami, ale jako że weszliśmy w wyjątkowy czas święcenia pokarmów, to i okazja z tego tytułu jest specjalna. Na naszym portalu  wielkimi krokami nadchodzi publikacja miesięcznych okładek magazynu Cross-Play, nad którymi w pocie czoła pracuje nasz naczelny grafik – Tom. Jeszcze tylko kilka sztuk z 2022 roku i unikatowe projekty graficzne ujrzą światło dzienne. Warto czekać!

W ostatnim czasie na naszej stronie pojawiło się wiele smakowitych nowości, zarówno w zakresie recenzji, jak i branżowej publicystyki. Jeśli interesuje was tematyka związana z wykorzystaniem na szerszą skalę sztucznej inteligencji, koniecznie zajrzyjcie do felietonu, w którym MSaint przygląda się tej tematyce. Tom miał z kolei możliwość przetestowania najnowszych gogli od Sony – PlayStation VR2. Jeśli nie czytaliście jeszcze jego wrażeń z kontaktu z tym urządzeniem i z kilkoma premierowymi grami, odsyłamy do obszernej recenzji sprzętu.

29 marca minęło równe 25 lat od premiery jednej z najciekawszych gier wydanych na konsolę Sony PlayStation – Parasite Eve. Okazję tę wykorzystał Grifter i w swoim najnowszym artykule przybliża pokrótce kulisy powstania gry, podaje statystyki odnośnie sprzedaży i jej odbioru, a także omawia swoje wrażenia z perspektywy lat. Zapoczątkował tym samym nowy cykl na naszej stronie – Retro-Cross, który zakłada więcej tego typu rocznicowych wspominek, na temat klasyków sprzed lat.

Ostatni tydzień to również dwie świeżutkie recenzje gier, do których zaprasza hrabia. W pierwszej dowiecie się, czy warto zapoznać się z zeszłoroczną, humorystyczną propozycją pióra Justina Roilanda – High On Life. W drugiej recenzji, autor ponownie zachwyca się nad audiowizualną ucztą interaktywnego filmu w wykonaniu studia Quantic Dream, tym razem na przykładzie Beyond: Two Souls.

Cross News - Pisanki

 

Redakcja Cross-Play życzy wszystkim wesołych i spokojnych świąt, odpoczynku w gronie rodzinnym oraz mokrego, acz niekoniecznie mroźnego dyngusa. Smacznego jajka!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *